İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 99. Yıl Dönümü kutlamaları 15 Temmuz Demokrasi Meydanında İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Handan SÜMER tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı.
Törenin ardından etkinliğe Mehmet Akif Pirim Salon’unda devam edildi. Etkinliğe Sn. Kaymakamımız Coşkun ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mümin ÇALIŞKAN, Belediye Başkanı Ahmet BASA, Cumhuriyet Başsavcısı Emre TUNAY, İlçe Jandarma Komutanı Zeki Alican TANIK, İlçe Emniyet Müdürü Ömer YILDIZ, Ak Parti İlce Başkanı Nurettin INCE, CHP     İlçe Başkanı Abdullah YILDIZ, MHP İlçe Başkanı Zafer DEMİRÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Handan SÜMER, kurum amirleri, İl Genel Meclis Üyesi Rasim ÇORBACI, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıltıldı.
   Kutlama programı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Handan SÜMER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması, Diriliş temalı şiirin okunması,” Ya İstiklal Ya Ölüm ”adlı tiyatro gösterisi, müzik dinletisi, sportif etkinlikler ve halk oyunları gösterisi ile devam etti. Kaymakamımız ve protokol tarafından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.