KAYMAKAMIMIZ SAYIN COŞKUN ÖZTÜRK’ÜN OKULLARDA YENİ DÖNEM AÇILIŞ KONUŞMASI
 
Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK, İlçemiz Necat Sağbaş Anadolu Lisesi’nde, yeni eğitim-öğretim döneminin başlayacak olması sebebi ile beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK, Okul İdarecileri, Öğretmenler, Öğrenci Velileri ve Öğrenciler ile “Okulların Güvenliği, Uyuşturucu Madde Bağımlılığı İle Mücadele, Okul Servis Araçları ve Yayaların Trafik Güvenliği, Eğitim-Öğretim Faaliyetlerine İlişkin Yapılacak Olan Çalışmalar ve Alınacak Önlemler” ile ilgili konuşmasında; yeni eğitim-öğretim döneminin ilçemize hayırlı olmasını diledi. Birkaç başlık altında eğitim ve öğretimle ilgili konularda görüşlerini paylaşmak istediğini belirtti. 
 
 
Kaymakamımız özet olarak şunları ifade etti: Öğrencilerin hayal kurmaya cesaretlenmelerini velilerinde bunu destekleyici tavırda olmaları gerektiğini belirtti. Öğrencilerden ve velilerden keyfi olarak devamsızlık yapılmaması konusunda ricada bulundu. Velilerden her öğrencinin değerli olduğunu bundan dolayı da özelde kendi öğrencisinin genelde ise diğer öğrencilerin başarısı için çaba sarf etmelerinin başarının bütüncül olduğunda anlamlı olacağını söyledi. Okul-aile birlikteliğinin önemini anlatarak eğitimin öğretim faaliyetlerinin istenen kalitede gerçekleşebilmesi için bu birlikteliğin sağlanmasının bir zorunluluk olduğunu belirtti. 
 
 
En hassas şekilde üzerinde durduğumuz ve elbirliği ile yok etmek istediğimiz uyuşturucu madde bağımlılığı, toplumsal ahlaka verdiği zarar, intihar, cinayet, gasp, anarşi, aile parçalanması gibi telafisi mümkün olmayan sonuçları ortaya çıkarmakta ve bu konu ile ilgili önce veliler olmak üzere öğretmenler ve tüm okul çalışanlarına büyük görevler düştüğünü belirtti. Okul servis araçları ile ilgili, okullara devletin hizmet alım yolu ile temin ettiği taşıma araçları ile gelen öğrenciler için kontroller Milli Eğitim Müdürlüğü ve işin yüklenici kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Emniyetimizin de servis denetimleri olmaktadır. Bu konu ile ilgili servislerin güvenli bir şekilde temini sağlanmış olsa da öğrenci ve velilere de önemli görevler düşmektedir. Araç sürücülerinin servise sivil yolcu almamaları, araç içi düzeni sağlamaları, hız kurallarını ihmal etmemeleri, indirme-bindirme noktaları dışında durmamaları gerektiğini, okul idarecilerinin ise görevlerini titizlikle yerine getirmeleri ve araçların okula varış ve okullardan ayrılış saatlerini kontrol altında tutmaları gerektiğini vurguladı. 
 
 
 
Yeni eğitim-öğretim dönemi için okullarımızın hazır vaziyette olduğunu, öğrencilerimize sadece bilinçli ve duyarlı bir şekilde sorumluluklarını yerine getirmeleri ve ilçemizin başarı çıtasını yükseltmeleri için ellerinden gelen gayreti göstermelerini istedi.
Toplantıda bahsi geçen konular ile ilgili, Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürünün de ek bilgilendirici konuşmaları oldu. Öğrenci velileri ve öğrencilerin talepleri dinlendi, görüşleri için öğretmenlere de söz hakkı verilerek, değerlendirmelerde bulunuldu. Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK konuşma bitiminde tüm öğrencilere yeni eğitim döneminde başarı dileklerinde bulundu.